Projekty domů
s vizualizaci interiéru!
www.archonplus.czwww.archon.skarchon.plwww.archon.com.ua www.proektydomov.ruhttp://www.archonplus.com/www.archon.eu.com

Velmi dobré rozhodnutí

poleć Znajomym wydrukuj
VÝSTAVBA DOMU JE NEJLEPŠÍ INVESTICE!

Ve chvíli kdy se rozhodnete pro stavbu domu, je zapotřebí řešit realizaci s optimizmem. Je jasné, že si nejednou budete klást sami sobě otázky svázané s investicemi, hledat odpovědi a rozhodovat se odpovědně podle Vašeho rozpočtu.

Každý, kdo se rozhoduje ke stavbě domu, si klade otázku. Kolik bude stát výstavba domu? Budu schopen splnit přání své rodiny? Ukazuje se, že výstavba domu může být z hlediska domácího rozpočtu výhodnější, než jeho koupě. Platí dvakrát měř a jednou řež.


První rozhodnutí-kde stavět dům, tedy kde koupit pozeme.

První otázku, na kterou si musíme společně odpovědět, představují očekávání vzhledem k lokalizaci našeho nového domu. Vybíráme pozemek dále od městkého ruchu, v tichém hezkém okolí nebo volíme výhodnou civilizaci? Obě řešení mají mnoho výhod, ale bohužel i nevýhod. Proto je nejlepší přehodnotit vlastní očekávání.

V případě, že volíme pozemek v ústraní, bezpochyby budeme mít klid. K tomu takový pozemek bude určitě levnější, ale budeme muset myslet na náklady a nepohodlí dojezdu do školy, práce, obchodu nebo do kina. Nižší náklady dojíždění budeme mít, pokud zvolíme bydlení ve městě, ale tam bude pozemek dražší, ticho bude luxusem a náš dům může být umístěn mezi starší existující budovy.  

image


Rozhodnutí druhé- jaký dům splní naše očekávání, tedy výběr DOKONALÉHO PROJEKTU.

Samozřejmě, tento výběr je jenom zdánlivě jednoduchý, protože kolik je dostupných projektů, tolik je nápadů na lepší budoucnost našich nejbližších … Při prohlížení katalogu  se pozastavujeme nad řešením, které bude pro nás nejlepší – přízemní dům nebo dům s obytným podkrovím? Má být podsklepen nebo ne? Má být garáž v objektu stavby nebo zvlášť? Výhodou přízemního domu je atraktivní vnější tvar, bez schodů a díky tomu je snadná komunikace uvnitř domu. Zabírá ale větší prostor, přičem je zbylý pozemek a zahrada menší. Domy s obytným podkrovím mají lépe využitý prostor, stavba je více kompaktní, úspornější ve spotřebě energie a také výstavba je levnější. Denní zóna je oddělena od zóny noční. Takové řešení nám může poskytnout pocit bezpečí.

image

PAMATUJME: 

Jaké jsou naše potřeby – tedy co musíme vzít do úvahy při výběru projektu našeho domu. 

Dejme si několik odpovědí, díky kterým budeme vysněnému domu o několik kroků blíže. Kolik osob bude v domě bydlet, zda plánujeme zvětšení rodiny, možná chceme, aby s námi v budoucnu bydleli rodiče. Kolik pokojů pro spaní, kolik koupelen a dalších místností je nezbytných. Chtěli bychom v domě pracovat? Máme jistotu příjmů v období stavby a budeme mít prostředky na pozdější údržbu domu?


Třetí rozhodnutí- komu svěřit výstavbu domu. 

Následující zadání je způsob výstavby domu. Můžeme se rozhodnout pro tzv. hospodářský systém, tedy my budeme organizovat celou výstavbu. Samozřejmě, že můžeme zapojit pro určité práce stavební firmy, individuání specialisty a taky dělat jednoduché práce osobně. Ceny nákupu materiálů budou zatíženy vyšší DPH o 20%, ale náklady stavby mohou být nižší o cenu stavební firmy. To je metoda, doporučená osobám vyznajícím se ve stavebnictví, které mohou rozdělit výstavbu na několik etap a mají dost volného času.

image Dům mezi frésiemi
image Dům mezi frésiemi
fot.:Archív ARCHON+PAMATUJME:
V případě přenechání celé výstavby jedné stavební firmě určitě dostaneme slevu za kompexní výstavbu. Získáme garanci jediného vykonavatele všech stavebních prací a to umožňuje rychlou nápravu nedostatků. Takové řešení je nejlepší pro osoby věnující se své profesi, které nemají čas na celkové zaangažování se ve výstavbě.


PAMATUJME:

Máme právo na kontrolu svých peněz. Proto vždycky vyžadujme precizní ohodnocení nákladů výstavby a plánu činností vykonavatelské firmy. Při stavbě vysněného domu zachovejme zdravý úsudek – vybírejme takový projekt, jehož realizaci si můžeme dovolit. Dům má být splněním našich snů a důvodem k radosti. Naplánujme všechno důkladně. V takovém případě bude výstavba probíhat rychle a korektně a my budeme moci šťastně bydlet ve vysněném domě.